NoBaT
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
NoBaT

GameMaker foorum
 
PealehtPealeht  PortalPortal  OtsiOtsi  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Esimene mäng by NoBaT

Go down 
5 posters
AutorTeade
NoBaT
Admin
Admin
NoBaT


Postituste arv : 1096
Registration date : 14/11/2007

Esimene mäng by NoBaT Empty
PostitaminePealkiri: Esimene mäng by NoBaT   Esimene mäng by NoBaT Icon_minitimeKolm Nov 14, 2007 2:06 pm

Nii, nüüd ma räägin teile kuidas teha ise mängu, alguses tulevad küll vägagi algelised aga pärast võite juba teha suuri ja vägevaid mänge:)
nii siis, tõmmake gamemaker yoyogames.com
1.tehke lahti Gamemaker
2.tehke uus pilt kuhu joonistage enda tegelane(inimene või loom), suuruseks 32*32
3.tehke uus object, ja valige spriteks see sprite mille te joonistasite.
4.me ei hakka siin mingite drag@droppiga jändama, kohe koodi kirjutama! niisiis, tehke uus event milleks on keyboard left key press, pange sinna execute peace of code märk, ehk paberileheke. kirjutage sinna x-=4
ehk siis ta võtab x kordinaati 4 pixlit vähemaks, x on horizontaalselt, jätke see meelde, y on aga verticaalselt.
tehke siis sama asi parema klahviga, ja pange koodi x+=4.
siis tehke seda ka ülesse klahviga, kuhu pange y-=4 ja alla klahviga y+=4.
5.siis joonistage suuruses 32*32 sein. tehke tast object. kui te näete on sprite valiku alla solid object kastike, pange sinna linnuke.
6.pange mehikese objecti uus event, ehk collison sein. ja pange sinna kood:move_bounce_solid(true);
ehk ta jätab selle seisma, kui teha liikumine directioniga, siis ta põrkab, aga kui kordinaatidega siis ei põrka.
7.tehke ruum ja paigutage sinna enda mees ja tehke seinadest teekonna.
8.lõpuks tehke uus object. pange selle spriteks mingi lipuke vms....pane see teekonna lõppu.pane siis mehe objecti collison lippuke ja sinna kood: game_end(); ehk ta lõpetab mängu:)
komenteerige, kui midagi aru ei saa siis öelge:)
Tagasi üles Go down
https://nobat.forum.co.ee
r.m.x
Mõnuleja
Mõnuleja
r.m.x


Postituste arv : 28
Registration date : 14/11/2007

Esimene mäng by NoBaT Empty
PostitaminePealkiri: Re: Esimene mäng by NoBaT   Esimene mäng by NoBaT Icon_minitimeKolm Nov 14, 2007 11:24 pm

hia Very Happy
Tagasi üles Go down
NoBaT
Admin
Admin
NoBaT


Postituste arv : 1096
Registration date : 14/11/2007

Esimene mäng by NoBaT Empty
PostitaminePealkiri: Re: Esimene mäng by NoBaT   Esimene mäng by NoBaT Icon_minitimeNelj Nov 15, 2007 12:18 pm

Thx:)
Tagasi üles Go down
https://nobat.forum.co.ee
sealiha
Tore kasutaja =)
Tore kasutaja =)
sealiha


Postituste arv : 762
Age : 114
Location : krt küll mis see oligi...
Registration date : 14/11/2007

Esimene mäng by NoBaT Empty
PostitaminePealkiri: Re: Esimene mäng by NoBaT   Esimene mäng by NoBaT Icon_minitimeReede Nov 16, 2007 12:14 pm

see drag and dropiga teeksite te VÄGA raskeks asja.
kooditega saab paremini aga koode tuleb õppida ja see pole rake kui te küsite.
loogikat olex ka vaja.
Tagasi üles Go down
NoBaT
Admin
Admin
NoBaT


Postituste arv : 1096
Registration date : 14/11/2007

Esimene mäng by NoBaT Empty
PostitaminePealkiri: Re: Esimene mäng by NoBaT   Esimene mäng by NoBaT Icon_minitimeReede Nov 16, 2007 5:42 pm

gamemaker=loogika
Tagasi üles Go down
https://nobat.forum.co.ee
Code
Seersant
Seersant



Postituste arv : 8
Registration date : 20/01/2009

Esimene mäng by NoBaT Empty
PostitaminePealkiri: Re: Esimene mäng by NoBaT   Esimene mäng by NoBaT Icon_minitimeTeis Jan 20, 2009 9:16 am

Shocked Ma ei te a kuhu ma vajutama pean kui tahan joonistada pilti ! Mingi Create script vms ?? affraid
Tagasi üles Go down
ninja09
Admin
Admin
ninja09


Postituste arv : 308
Location : Kadrina
Registration date : 06/01/2008

Esimene mäng by NoBaT Empty
PostitaminePealkiri: Re: Esimene mäng by NoBaT   Esimene mäng by NoBaT Icon_minitimeLaup Märts 14, 2009 5:07 pm

Code kirjutas:
Shocked Ma ei te a kuhu ma vajutama pean kui tahan joonistada pilti ! Mingi Create script vms ?? affraid

Seleta rohkem?
Ma ei saa aru kas sa tahad oma tegelasele sprite panna, kas tahad joonistamis mängu teha või tahad, et mängu tuleks pilt pärast actionit.
Tagasi üles Go down
http://skateparktown.myminicity.com/
Sponsored content





Esimene mäng by NoBaT Empty
PostitaminePealkiri: Re: Esimene mäng by NoBaT   Esimene mäng by NoBaT Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Esimene mäng by NoBaT
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» NoBaT
» Esimene
» Esimene klass

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
NoBaT :: Gamemaker abi :: Õpetused-
Hüppa: